Tapeedi eemaldus seintelt

Tapeedi eemaldamisega saab üldjuhul hakkama igaüks. Vaja on natuke aega ja kannatust.
Kui tapeeti eemaldada valede võtetega, külma veega või lihtsalt kitkudes, võib see olla väga aeganõudev ja vaevarikas töö.

Tapeedi nn sorte ja koostekvaliteeti on erinevaid. Paljudel kahekihilistel tapeetidel või pestavatel tapeetidel on võimalik pealmine kiht ilma niisutamata eemaldada, pigem võib niisutamine asja keerulisemaks teha.
Pabertapeetidele ning imavatele tapeetidele soovitavad paljud kasutada sooja vett. Oluliselt kergendab tapeedi eemaldust aga spetsiaalne tapeedieemaldusvahend. Ei tahaks siinkohal reklaami teha aga kahjuks kõigi tootjate vahendid ei pruugi oodatud tulemust anda. Seega tooksin esile Metylani tapeedieemaldusvahendi, mis toimib praktiliselt kõikidel imavatel tapeetidel. Esile võiks tuua ka veel Kiilto eemaldusvahendi. Toimib kindlasti kui on eelnevalt liimitud Kiilto valmis tapeediliimiga.
Tapeedi eemldamisel on kõige lihtsam kasutada suurt ja väikest rulli, värvikaussi ning teleskoopvarrast. Teleskoopvarda kasutamine jätab ära üleliigse kummardamise, eriti kui veel on seljahädad. Seina tuleb kokku määrida korduvalt, et seinakattematerjal korralikult läbi imbuks. Kui materjali on piisavalt niisutatud, peaks see servadest tõmmates lahti tulema. Kui tapeet on veel kinni, tuleb niisutamist jätkata. Teinekord võib protsess aega võtta 20-30min. Seejärel peaks tapeet seinast lihtsalt lahti tulema, parimatel juhtudel tervete paanidega. Servade lahti lükkamiseks ning viimaste tükkide eemaldamiseks, soovitan kasutada pahtlilabidat. Kindlasti tuleb tähelepanu pöörata, et suure immutamisega alumist korrust üle ei uputata. Põrandakatte kaitsmiseks võiks seina alumistesse servadesse asetada näiteks lapid.

Selle postituse kommentaarid on suletud.