Neljatoalise korteri kapitaalremont Tallinnas

Klindi sooviks oli kapitaalremont ning ühe tasapinnalised põrandad..

Korteri remont

Neljatoalise korteri kapitaalremondi käigus eemladati mittekandev sein esiku ja toa vahelt. Seina eemaldamine tagas korterile avarama kaasaegsema suuretoa. Kapitaalremondi käigus vahetati kogu elektri juhtmestik ning ehitati uued kilbid (elektrikilp ja nõrkvoolukilp). Põrandatele paigaldati põrandakips ning kõik põrandad valati ühele tasapinnale. Ainuke erinevus jäi pesu ja tualettruumi vahel, mis sai lahendatud uste pakkudega. Projekti käigus ehitati lisaseinad walk in garderoobi tarbeks ning nihutati ukseauke. Vannitoa ja wc ukseauk lõigati laiemaks. Korteri laed lasti alla kipsplaadi ja metallkarkassiga. Nii tekkis võimalus paigaldada süvisvalgustid ning vedada kaableid ilma liigse freesimiseta. Korteri remont hõlmas kogu siseviimistlust koos põrandakatete paigaldamisega, köögimööbli projekteerimise ja paigaldamisega ning vannitoa valamukapi ehitusega. Korteri remondi käigus ehitati rõdudele terrassilauast põrandad ning aknalaua asemel paigaldati liimpuitkilp, kuhu hommikuti saab kohvitassi toetada. After 7 OÜ teostas antud objektil ka kõik kanalistasiooni ja torutööd.

Ridaelamu siseviimistlus, värskendusremont

Ridaelamu boxi siseviimistlus, värskendus ja remonditööd.

Ridaelamu remont ja siseviimistlus

Kahe korruselise ridaelamu värskendusremonditööde käigus vahetati välja spoonparkett laudparketi vastu. Parketi paksuste erinevuse tõttu teostati uste ja käsipuu demontaaži ja montaaži tööd. Nii saime säilitada korrektse välismuse käsipuu, ukse pakkude ja lengide ümbruses. Parketile ei tekkinud vajadust paigaldada lisaliiste. Põrandakatte vahetamise käigus vahetati välja ka põrandaliistud. Pesuruumis paigaldati uued silikoonid. Esimese ja teise korruse laed ning seinad värviti, teostades eelnevalt pisipartandused. Kogu ventilatsiooni süsteem puhastati ning tasakaalustati koostöös ventilatsiooni töödega tegeleva ettevõttega.

Ühetoalise korteri remont kesklinnas

Antud objektil oli kliendi sooviks ühetoalise korteri remont ning selle värskendus koos köögimööbli vahetusega.

Korteri remont

Ühetoalise korteri värskendus remonditööde käigus uuendasime ning avasime ventilatsiooni korstnas, mis oli ummistunud kividega (kasutasime väga toreda korstnapühkija abi). Osaliselt lammutasime seinu ning lagesid, sealjuures vana põrandakate säilitasime. Kõik seinad, laed pahteldasime ning värvisime. Põrandal vahetasime liistud. Paigaldasime uue mööbli (kirjutuslaud säilitati), köögimööbli, süvistasime seina sisse tv koha ning seadsime tehnika töökorda. Teostasime elektritööd lisavalgustite, lülitite ja köögitehnika ühendamisega.

keldri väljaehitamine saunaks puhkeruumiks

Keldri väljaehitamine saunaks ja puhkeruumiks

Keldri väljaehitamist saunaks ja puhkeruumiks või mõneks muuks otstarbeks on tulnud ette võtta korduvalt.

Algselt oli tegemist eramaja keldriga, mida kasutati panipaigana. Kliendi soov oli ehitada sinna välja saun, koos olelemisruumiga. Siit leiate lühikirjelduse teostatud töödest.

Eesruum ja vaheseinad

Eesruumi, pesuruumi ja tualeti vaheseinad on ehitatud niiskuskindlamast kipsplaadist metallkarkassile. Betoonpõrandasse sai lõhutud kanalisatsiooni ärajooksu väljaehitamiseks kanalid. Vesi ja elekter sai toodud seintest ning põrandast.
Eesruumi viimistlemiseks kasutasime põhiliselt lakitud voodrilauda (klamberpaigaldusega), lagedel värvi ning vaheseintel kiviprofiiliga keraamilist plaati. Põrandale paigaldasime põrandalaua ning töötlesime selle õliga.

Leiliruum, pesuruum ja tualett

Tualettruumi olemasolev sein oli kõver ja konarlik, seega otsustasime, et ei krohvi seda sirgeks vaid kasutame kindakrohvi, mis lõpptulemusena sobis sinna väga hästi. Teised seinad, nii tualetis kui ka pesuruumis, plaatisime. Laed värvisime niiskuskindla värviga.
Sauna soojustuseks kasutasime “Saunan satu” plaate. Kuna esialgselt oli tulevase leiliruumi seinad kaarjad, tuli seda joont jätkata. Seega sai välja ehitatud lava, mille pea iga detail tuli eraldi lõigata. Seintel ja lagedel kasutasime lehtpuust voodrilauda. Kerisetagune plaaditi kivi jäljendava plaadiga.
Sauna kütteallikaks sai elektrikeris.

korteri remont

Korteri ümberehitus ja remonditööd

Tegemist on kolmetoalise paneelelamu korteriga, kus teostati kapitaalremont.

Lammutustööd

Korterist lammutati välja wc- ja vannitoaboks. Kõik põrandad võeti üles ja seintest eemaldati kattematerjalid. Köögi ja suuretoa vahele lõigati avaus (vastavalt projektis kehtestatud nõuetele). Lõpptulemuseks jäi ainult paneelelamu korter nn karbi kujul.

Pesuruumi remont

Põrandatele paigaldati vahtpolüstürool koos armeeringuga ning seejärel valati. Korteri vannitoa seinad ehitati 3xkipsplaadist, 65mm karkassile. Pääs kööki hakkas olema läbi suure toa, seega võitsime ruumi koridori arvelt kokkuehitatavale vannitoale ja tualetile.
Pesuruumis teostati hüdroisolatsioonitööd vastavalt nõuetele.
Viimistlusmaterjalidena kasutasime kvaliteetseid keraamilisi põranda- ja seina plaate.
Keraamikana kasutasime seinasisese loputusüsteemiga potti, kraanikaussi ja mullivanni.
Välja ehitasime sundventilatsiooni, mis juhtisime olemasolevasse ventilatsiooni püstakusse.

Viimistlustööd ja põrandakatte paigaldus

Enamjaolt korteri seinad ja laed värviti. Osadesse seintesse paigaldati tapeet, mis andis korterile eripära.
Põrandatel kasutasime kvaliteetset laminaatparketti (klass 32). Liistudeks plastikliist, mille seest saab vajadusel lisa kaableid (n: internet, tv, pikendus) vedada.

korteri remont

Ühetoalise korteri remonditööd

Pildid on tehtud akna alt, sellegipoolest ei ole kuigi palju pildile jäänud, kuna tegemist oli tõeliselt väikese Helsingi kesklinna korteriga, kõigest 20m2. Samas oli korterisse kõik hädavalik vaja ära mahutada. Tagaossa sai välja ehitatud pesuruum, pesuruumi eesruumist sai tehtud väike köök. Voodi, nagu pildilt näha, ehitati lae alla, kus eelnevalt asetses kapp. Selle alla jäi siis paras kapiruum.

Korteri remont

Teostasime kogu korteri remondi, koos põranda hööveldamisega. Nimelt põrandatel oli liim ning mitu kihti värvi. Kortri kaitsmed aga ei pidanud suurematele koormustele vastu, seega pidime hööveldama elektrilise käsihöövliga. Lõpptulemusena lihvisime ja õlitasime põrandalaua.
Vannituba plaaditi, seinad krohviti ja värviti. Laele kleebiti kangas, mis pahteldati ja värviti. Voodi ja kapi detailid tellisime eritellimusena ning teostasime paigalduse.

sauna ehitus

Sauna ehitus koos pesu- ja eesruumiga

Tegemist on eraldi sissekäiguga eramaja sauna ja eesruumiga. Antud projekti käigus sai lammutatud vana saun ning kokku viidud kuuriga, sauna eesosast sai lammutatud panipaigad, mille arvelt võideti ruumi tualeti ehitamiseks ja sauna eesruumi väljaehitamiseks. Eesruumis jäeti ruumi ka nn pesuköögile. Põrandad soojustati, valati ning paigaldati gaasikütte pealt vesipõrandaküte. Kattematerjalina kasutasime põrandaplaati. Puhkeruumi seinte viimistluseks kasutasime osaliselt vana tellist ja laudist. Üks seintest krohviti krohviga Rustico, antiik tehnikaga ning kaeti toonitud loodusliku vaiguga.
Leiliruum on elektrikerisega, mille taga asetseb kiviplaatidest dekoratsioonsein. Sauna seinte ja lava ehitamiseks kasutasime lehtpuud. Lava laud sai peitsitud spetsiaalse peitsiga.
Samuti teostasime kogu ventilatsiooni, toru- ning elektritööd.

saun, kelder

Saun, pesu ja eesruum keldkiorrusel

Sauna ja eesruumi ehitamine keldri korrusele.
Objekti seisukord tööde võtmisel: põrandad olid süvendatud ning teostatud hüdroisolatsiooni ja valutööd.
Paekivi seintele oli kantud pritskrohv ja hüdroisolatsioon. Teostati kogu eesruumi, pesuruumi ja sauna väljaehitus koos kõikide vajaminevate töödega.

 

Eesruum, tehniline ruum

Eesruumis, kuhu paigaldasime veeboileri ning vahetasime välja veesõlme koos filtritega sai teostatud lagede värvimine struktuurvärviga. Seintele kandsime krohvikihi, millega täitsime suuremad augud ning seejärel katsime kindakrohviga.

Pesuruum ja saun

Pesuruumi seinte alusplaatidena kasutati metallkarkassile paigaldatavaid niiskuskindlaid plaate. Põrandad ning pesuruumi seinad plaaditi.

Puhkeruumi ja sauna vahle ehitati fibost sein, mille läbi paigaldati puukütte keris (köetav puhkeruumi poolt).

Sauna seinte isolatsiioniks kasutasime Saun-satu plaate. Sauna lae ja seina ning lava viimistlusmaterjalideks kasutasime lehtpuud (nimelt: haab; termohaab).

Ventilatsioon lahendati sauna ruumis loomuliku ventilatsioonina saunaukse aluse ja puuritava seina avausega. Pesuruumis kasutati sundventilatsiooni.