puitkarkassi ehitus

Juurdeehitus, puitkarkassi ja katuse ehitus

Pooleteist kordsel eramul sooviti täis ehitada katus. Lammutuse käigus selgus, et kandvad seinad ei olnud kõige paremas seisukorras. Seetõttu sai kliendiga läbirääkimisel vastu võetud otsus, lammutada kogu teine korrus ning valada armeeritud vöö esimese korruse müüridele. Sellega sidusime esimese korruse ning kindlustasime-, pikendasime eramu eluiga.

Puitkarkass

Kogu teine korrus otsustati ehitada puitkarkassist. Puitkarkassi eelis kivi ja ploki ees on kiirem paigaldamine, väiksem koormus ning samade soojusnäitajatega õhem sein. 

Puitkarkass ja vahelaetalad ehitati kasutades tugevsorteeritud höövelmaterjale C24.

Katuse ehitus

Katusetüüp on kelpkatus, mis väga lähedane püramiidile, kuna katuse hari on ligikaudu 250mm. Katusesarikad paigaldati kasutades tugevsorteeritud C24 höövelpuitu ning saematerjali, mis eelnevalt immutati. 

Katuse aluskatteks kasutati OSB 25mm plaati, mis jääb rullmaterjali ja sindli alusmaterjaliks.

keldri väljaehitamine saunaks puhkeruumiks

Keldri väljaehitamine saunaks ja puhkeruumiks

Keldri väljaehitamist saunaks ja puhkeruumiks või mõneks muuks otstarbeks on tulnud ette võtta korduvalt.

Algselt oli tegemist eramaja keldriga, mida kasutati panipaigana. Kliendi soov oli ehitada sinna välja saun, koos olelemisruumiga. Siit leiate lühikirjelduse teostatud töödest.

Eesruum ja vaheseinad

Eesruumi, pesuruumi ja tualeti vaheseinad on ehitatud niiskuskindlamast kipsplaadist metallkarkassile. Betoonpõrandasse sai lõhutud kanalisatsiooni ärajooksu väljaehitamiseks kanalid. Vesi ja elekter sai toodud seintest ning põrandast.
Eesruumi viimistlemiseks kasutasime põhiliselt lakitud voodrilauda (klamberpaigaldusega), lagedel värvi ning vaheseintel kiviprofiiliga keraamilist plaati. Põrandale paigaldasime põrandalaua ning töötlesime selle õliga.

Leiliruum, pesuruum ja tualett

Tualettruumi olemasolev sein oli kõver ja konarlik, seega otsustasime, et ei krohvi seda sirgeks vaid kasutame kindakrohvi, mis lõpptulemusena sobis sinna väga hästi. Teised seinad, nii tualetis kui ka pesuruumis, plaatisime. Laed värvisime niiskuskindla värviga.
Sauna soojustuseks kasutasime “Saunan satu” plaate. Kuna esialgselt oli tulevase leiliruumi seinad kaarjad, tuli seda joont jätkata. Seega sai välja ehitatud lava, mille pea iga detail tuli eraldi lõigata. Seintel ja lagedel kasutasime lehtpuust voodrilauda. Kerisetagune plaaditi kivi jäljendava plaadiga.
Sauna kütteallikaks sai elektrikeris.

aia ehitus

Aia ehitus laagris

Antud projektiga seoses lammutati vana aed ning taastati vana aia vajunud vundament. Paigaldati uued metallpostid, mis krunditi ja värviti. Ehitati puidust lippaed, jalg- ning autovärav.

ehitustööd

Vana vesiveski ümberehitus

Tegemist on looduskauni kohaga Põltsamaa lähistel. Kunagi asus maja asemel vana vesiveski.
See projekt oli üks esimesi ja mahukamaid. Vana ehitis oli täis vana vilja ja muud prahti.
Projekt algas puhastus- ja lammutustöödega. Alles jäi vaid maakivimüürid, jõepoolse osa teine korrus ja pööning. Vahetasime välja kõik palgid esimesel korrusel, topelt puitkarkassi vastu. Esimese korruse põrandad soojustati, armeeriti ja valati. Välja vahetasime praktiliselt kõik siseseinad. Pool esimese korruse põrandakattest moodustab keraamiline plaat, teisel poolel on aga kasutatud männilauda ja kuumtöödeldud lauda. Teisele ja kolmandale korrusele on paigaldatud männipõrandalaud (viimistluseks lakk).
Seintel ja kaldlagedel on kasutatud erinevaid viimistlusmaterjale. Mustaks pinnaks on kipsplaat, millele siis vastavalt kantud pahtel + värv või pahtel + tapeet. Palju on kasutatud ka seintes vana halliks tõmbunud lauda ning värvitud voodrilauda. Laed on värvitud või kaetud sisevoodrilauaga. Välja sai ehitatud laudisest fassaad ja jõepoolne terrass, mis osaliselt vee kohal.

Palkmaja lammutus, paigaldus, ehitus

Palkmaja

Palkhoone ehitamine vanast palgist

Palkhoone püstitati vanadest lahtivõetud kasutatud palkidest. Kuna osa puitmaterjalist olid mädanenud või pehkinud, tuli mitte standartsetest palkidest lõigata ja sobitada uued palgid, mis oli antud projekti puhul üks aeganõudlikum töö. Meie poolt sai palkmajale ehitatud uus soojustatud laudpõrand. Teostasime ka kõik katusetööd, alates sarikatest ning lõpetades sindli ja vihmaveerennide paigaldamisega. Hiljem vahetasime ka ajutised uksed, aknad ja liistud, mida pildistamise hetkel veel näha ei olnud.

sauna ehitus

Sauna ehitus koos pesu- ja eesruumiga

Tegemist on eraldi sissekäiguga eramaja sauna ja eesruumiga. Antud projekti käigus sai lammutatud vana saun ning kokku viidud kuuriga, sauna eesosast sai lammutatud panipaigad, mille arvelt võideti ruumi tualeti ehitamiseks ja sauna eesruumi väljaehitamiseks. Eesruumis jäeti ruumi ka nn pesuköögile. Põrandad soojustati, valati ning paigaldati gaasikütte pealt vesipõrandaküte. Kattematerjalina kasutasime põrandaplaati. Puhkeruumi seinte viimistluseks kasutasime osaliselt vana tellist ja laudist. Üks seintest krohviti krohviga Rustico, antiik tehnikaga ning kaeti toonitud loodusliku vaiguga.
Leiliruum on elektrikerisega, mille taga asetseb kiviplaatidest dekoratsioonsein. Sauna seinte ja lava ehitamiseks kasutasime lehtpuud. Lava laud sai peitsitud spetsiaalse peitsiga.
Samuti teostasime kogu ventilatsiooni, toru- ning elektritööd.

saun, kelder

Saun, pesu ja eesruum keldkiorrusel

Sauna ja eesruumi ehitamine keldri korrusele.
Objekti seisukord tööde võtmisel: põrandad olid süvendatud ning teostatud hüdroisolatsiooni ja valutööd.
Paekivi seintele oli kantud pritskrohv ja hüdroisolatsioon. Teostati kogu eesruumi, pesuruumi ja sauna väljaehitus koos kõikide vajaminevate töödega.

 

Eesruum, tehniline ruum

Eesruumis, kuhu paigaldasime veeboileri ning vahetasime välja veesõlme koos filtritega sai teostatud lagede värvimine struktuurvärviga. Seintele kandsime krohvikihi, millega täitsime suuremad augud ning seejärel katsime kindakrohviga.

Pesuruum ja saun

Pesuruumi seinte alusplaatidena kasutati metallkarkassile paigaldatavaid niiskuskindlaid plaate. Põrandad ning pesuruumi seinad plaaditi.

Puhkeruumi ja sauna vahle ehitati fibost sein, mille läbi paigaldati puukütte keris (köetav puhkeruumi poolt).

Sauna seinte isolatsiioniks kasutasime Saun-satu plaate. Sauna lae ja seina ning lava viimistlusmaterjalideks kasutasime lehtpuud (nimelt: haab; termohaab).

Ventilatsioon lahendati sauna ruumis loomuliku ventilatsioonina saunaukse aluse ja puuritava seina avausega. Pesuruumis kasutati sundventilatsiooni.