aia ehitus

Aia ehitus laagris

Antud projektiga seoses lammutati vana aed ning taastati vana aia vajunud vundament. Paigaldati uued metallpostid, mis krunditi ja värviti. Ehitati puidust lippaed, jalg- ning autovärav.

lippaed

Lippaed kesklinnas

Kliendi sooviks oli kahe kinnistu vahele lippaia ehitus.
Lippaia ehitusel kasutasime tsingitud poste. Posti vundament kaevati ja valati 800mm. Lippaia horisontaallatid ja lipid krunditi ning värviti kaks korda. Horisontaallattide kinnitamiseks kasutasime spetsiaalseid tsingitud nurki ja kruve. Lippide kinnituseks kasutasime kuumtsingitud spetsiaalseid kruve.

paneelaed

Võrkpaneelaia ehitus

Paigaldasime 3d võrkaia, võrgupaksusega 5mm. Vana puitaed demonteeriti ning utiliseeriti. Osad vanad postid kaevati välja, kuna jäid uute postide sammule ette. Kõikidele aiapostidele valati uus postivundament, sügavusega 800mm. Võrkaia üheks eeliseks puitaia ees on, et see võib kokku puutuda pinnasega. Puitaia puhul pidev niiskus ning kokkupuude maaga ei ole soovitatav, kuna isegi immutatud puidu puhul saab see ajapikku kahjustada.

aia ehitus

Võrkpaneelaia ehitus 3D

Võrkaia ehitus, 3D võrkaed

3D ja 2D keevis paneelaiad on oluliselt tugevamad kui tavalised võrkaiad. 3D aia teevad tugevaks spetsiaalselt painutatud tugevdusvoldid. Kuna aed koosneb paneelidest on neid võimalik vajadusel välja vahetada. Üldjuhul valame paneelaia postide vundamendi ligikaudu 800mm või sügavama, et vältida aiapostide ära vajumist. 3D paneelaeda on nii 4mm kui ka 5mm traadist. Meie paigaldatud võrkaial on kasutatud 5mm traati. Kasutame alati kvaliteetseid aia poste, kinnitusi ja paneele.