Sauna ehitus

Põhjamaalastele on olnud sauna ehitus südamelähedane juba pikka aega. Väga tihti ehitati enne saun, mis oli siis pesuruumi ja soojaku asemel ning alles seejärel alustati maja ehitamisega. Meil Eestis on levinud põhiliselt niinimetatud “soome saun”, kus temperatuur köetakse 70-100 kraadini, kuid sauna tüüpe on veel palju erinevaid. Näiteks “vene saun”, mis on niiskem, samas mitte nii kuum kui “soome saun”. Peale eelpool toodud saunasid on veel infrapuna saun ning palju erinevaid aurusaunu.

Saunas käik on lõõgastus, mis karastab tänu temperatuuri kõikumistele ning omab ravivat toimet.

After 7 OÜ on ehitanud saunu alates ettevõtte loomisest. Põhiliselt oleme ehitanud puitvoodriga ja puitlavaga saunu koos pesu ja puhkeruumidega. Niinimetatud Soome saunade kõrval oleme ehitanud paar aurusauna ning paigaldanud moodul aurusauna.

Sauna ehitusel tuleb kindlasti suurt tähelepanu pöörata ventilatsioonile. Kindlasti peab olema võimalus peale kasutamist sauna tuulutada, seega ei saa sauna ehitada ventilatsiooni puudumisel. Suurt tähelepanu peab pöörama ka sauna hüdroisolatsioonile nii põrandatel, seintel kui ka lagedel. Kui leiliruumi põrandatele satub põhiliselt vaid vesi, millega kastetakse lava või visatakse leili, siis seinad ja lagi peavad vastu pidama veeaurule. Varem kasutati leiliruumi seintes põhiliselt fooliumit, täna aga Sauna Satu plaate, mis on fooliumiga kaetud SPU plaat. Ühendused kindlasti teipida!

Kui sauna ehitus plaanis, tuleb appi OÜ After 7 ! 🙂

sauna ehitus
Sauna ehitus

sauna ehitus