Keldri väljaehitamine saunaks ja puhkeruumiks

Keldri väljaehitamist saunaks ja puhkeruumiks või mõneks muuks otstarbeks on tulnud ette võtta korduvalt.

Algselt oli tegemist eramaja keldriga, mida kasutati panipaigana. Kliendi soov oli ehitada sinna välja saun, koos olelemisruumiga. Siit leiate lühikirjelduse teostatud töödest.

Eesruum ja vaheseinad

Eesruumi, pesuruumi ja tualeti vaheseinad on ehitatud niiskuskindlamast kipsplaadist metallkarkassile. Betoonpõrandasse sai lõhutud kanalisatsiooni ärajooksu väljaehitamiseks kanalid. Vesi ja elekter sai toodud seintest ning põrandast.
Eesruumi viimistlemiseks kasutasime põhiliselt lakitud voodrilauda (klamberpaigaldusega), lagedel värvi ning vaheseintel kiviprofiiliga keraamilist plaati. Põrandale paigaldasime põrandalaua ning töötlesime selle õliga.

Leiliruum, pesuruum ja tualett

Tualettruumi olemasolev sein oli kõver ja konarlik, seega otsustasime, et ei krohvi seda sirgeks vaid kasutame kindakrohvi, mis lõpptulemusena sobis sinna väga hästi. Teised seinad, nii tualetis kui ka pesuruumis, plaatisime. Laed värvisime niiskuskindla värviga.
Sauna soojustuseks kasutasime “Saunan satu” plaate. Kuna esialgselt oli tulevase leiliruumi seinad kaarjad, tuli seda joont jätkata. Seega sai välja ehitatud lava, mille pea iga detail tuli eraldi lõigata. Seintel ja lagedel kasutasime lehtpuust voodrilauda. Kerisetagune plaaditi kivi jäljendava plaadiga.
Sauna kütteallikaks sai elektrikeris.