Aiamajade ja terrassi ehitus

Terrassi ehitus ja nende hooldus on üks meie tegevusvaldkondi. Oleme tulnud vastu ka kliendi soovidele ning ehitanud kiikesid ja liivakaste, kus lastel tore mängida.

Mis on terrass?

Võõrsõnaleksikon ütleb, et terrass on lahtine platvorm ehitise juures. Laiemalt vaadates on terrass eluruumi laiendus, välis- ja siseruumi siduv ala, üleminekuala elamu ja aia vahel. Moodne terrass võib enda alla võtta näiteks suurema osa väikesest krundist.

Terrasside hooldus

Puiterass, mis peab vastu pidama päikesekiirtele, külmale ja kuumale vajab kindlasti korrapärast hooldust. Vastasel juhul muutub pealispind halliks ning eelnevalt töötlemata puit pehmeks. Hoolduseks kasutatakse erinevaid puiduõlisid. Puiduõli valik sõltub töötlusest (naturaalne-, keemiline töötlus). Naturaalsele puidule kantakse kaitsev õlikiht esimesel võimalusel, seevastu süvaimmutaud puidule aga järgneval aastal, et puit saaks kuivada. Sõltuvalt kulumise kiirusest õlitatakse puitu ühe kuni kahe aasta tagant.

Eluiga terrassidel

Süvaimmutatud puidust terrassid peavad vastu väidetavalt kuni 20 aastat, isegi kontaktis pinnasega. Korraliku hooldusega võib pikeneda puidueluiga kuni kaks korda.

Ettevalmistus ja eeltööd

Selgita välja, mis kujuga ja kui suurt terrassi tahetakse. Missugusele küljele on võimalik ehitada ning kas soovitakse lõunasse avanevat terrassi, mis soojeneb päikese käes ruttu või põhja- lääne terrassi, kus saab nautida päikeseloojangut ning pugeda peitu kuumade päikesekiirte eest. Samas tuleks tähelepanu pöörata valgustusele ja ka privaatsusele. Terrass peaks olema piisavalt suur, et sinna mahuksid lauad, toolid ning jääks natuke ka liikumisruumi.

.

aiamaja-ehitus-1

aiamaja-ehitus

kiige-ehitus