Aia ehitus ja hooldus

Eestis on läbi aegade ehitatud nägusaid piirdeaedu. Tänapäeval aga ei osata nende ilu kahjuks hinnata ning sageli tehakse need väga odavalt ja primitiivselt, mis tihti ei sobi ümbritsva miljööga. Meie üheks peamiseks tegevusvaldkonnaks on aia ehitus mille alla kuulub aedade, tarade, plankude valmistamine ja ehitamine, et meie kliendid saaksid ennast mõnusalt ja privaatselt tunda.

Mis on aed?

Piirdeaed ehk tara tähistab krundi piiri ja valdust. Aed loob lisaks veel eraldatuse tunde ja varjab võõraste pilkude eest. Aedadel on üheaegselt kaks eesmärki: krundi dekoratiivne ümbritsemine ja kaitse lärmi ning soovimatute pilkude eest.

Aiad ja nende tüübid

On olemas erinevaid aia tüüpe: lippaiad, võrk- ja keevisaiad. Kõige levinumad aiad on puidust lippaiad, kuna neid saab valmistada väga mitmel erineval moel, oleneb vaid tellija soovidest. Samas paigaltatakse ka üsna palju võrk- ja keevisaedu just nende odavuse tõttu. Õige paigaldamise ja värvimise korral võib nende eluiga olla väga pikk. Ilma postideta ei ole ka aeda. Kõige rohkem kasutatakse aiapostidena metallist toru, mis on õige töötlemise korral vastupidavaim. Lisaks kasutatakse veel immutatud puidust poste, mille eeliseks on nende eripärasus ja omanäolisus. Aedu võib rajada ka vundamendi peale. Vundamendiga aed on vastupidav, kuna puitosad on maapinnast kõrgemal ning settõttu ei puutu kokku pideva vee ja niiskusega, mis omakorda seda rikuks. Vundamendile rajatud puitosa on vajadusel lihtsam ka vahetada. Unistuste aiad sõltuvad vaid Teie fantaasiatest.

Aedade hooldus

Ilmastikuolud võivad ajapikku aedadele tekitada kahjustusi. Selleks, et paigaldatud aiad oleksid vastupidavad ja ilusad, tuleb neid regulaarselt hooldada. Päike ja vihm kulutavad üsna ruttu ära puidu pealmise kaitsekihi (värv, pinotex imulsioonid vms. ). Seepärast soovitame aia ehitusel kasutada süvaimmutatud puitu, mida tuleks värvida veebaasil värviga iga 3-4 aasta tagant.

lippaed_2

3D võrkaed
3D võrkaed

aia-ehitus-2